Já vs zkouškový

8. července 2016 v 16:24 | Eliška |  TAK JDE ČAS
Neskutečně moc jsem se těšila na to, až budu mít po zkouškovým. Hrozně při něm trpím, protože se dokážu učit od rána do večera, dokud to v tý hlavě prostě nemám. Jsem nervní, nejim a zbytečně se stresuju. Celej tenhle rok mě naštěstí nikdo nevyhodil od zkoušky. Vždycky když mě v prváku někdo vyhodil, špatně jsem to nesla, protože jsem se to opravdu učila a pak mě dotyčnej na něčem nachytal (většinou takoví ti, co si myslí, že jejich předmět je nejdůležitější na světě).

Vždycky si říkám, že se budu učit už během roku.. a jak to dopadá asi téměř u všech, kašlu na to. Nicméně tenhle rok jsem zvládla zkouškový za asi 14 dní (nevím)..takže to dopadlo tak, že jsem měla 4 zkoušky za týden z toho dvě v jeden den. Šílenost :D poprvé jsem šla na zkoušky nenaučená. Nerada opisuji, ale tohle byl předmět Geografie cestovního ruchu..prostě v podstatě jen samý zeměpis..ale ne zeměpis jako takový, prostě divný! Řekla jsem si, že se to stejně nenaučim teď ani později, tak jsem to šla opsat od kamarádky. Ale většinu jsem stejně věděla :D takže jsem od ní opsala asi 4 otázky z 28.

Nicméně doma ze mě byli všichni na nervy. Nedalo se se mnou pořádně mluvit a cokoliv mi někdo říkal, skoro jsem ho nevnímala. Máte to taky tak, že jste před zkouškama uplně nervózní a je vám špatně? Tohle jsem já...pak tam přijdu, vytáhnu si otázku a prostě to ze mě spadne, protože vím, že to VÍM. Když pak začnu mluvit vypadám hodně sebevědomě
(takhle to mám i u prezentování ačkoliv to dělám hrozně nerada, ale zkrátka se snažím ten stres nedávat moc na sobě znát.

Jelikož jsem hrozně pesimistickej člověk, tak ani nemám radost že jsem zkoušku zvládla a mám ji konečně z krku...ne..já hned myslím na to všechno čím budu muset projít a co mě ještě čeká. Takže většinou to dopadá tak, že doma řeknu: mám za 1 ALE čeká mě ještě to a to a to ..a to FAKT NEDÁM...jo říkám to snad u každý zkoušky.

Během zkouškovýho si vždy dělám velký plány, který mě v podstatě motivujou, ale málo kdy je dokážu opravdu realizovat. Těšila jsem se, jak se pořádně vyspím...třeba do 11.. Neee..já jsem člověk, který když vstane v 9, tak mi to připadá, že vstávám hrozně pozdě a pak už nic nestíhám. Takže nespala jsem do 11. Těšila jsem se, jak budu cvičit jógu. V Praze jsem si ale na kolečkových bruslích natloukla kostrč, takže nee, necvičim jógu ani v podstatě nijak nemůžu cvicit. Jediný, co se mi zatim splnilo je to, že chodím každý den na procházky a fotím

Nicméně..třeťák se budu opravdu poctivě učit a připravovat se na státnice!

A jak to máte vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama